Farmingterapie

Farmingterapie, tedy terapie prostřednictvím práce na farmě je jednou z forem zooterapie, při níž je rovněž zajištěn přímý kontakt se zvířaty. Klienti se podílí na celém procesu chovu a ošetřování zvířat, a to zpravidla nejen jednoho druhu a jednoho plemene, kterým připravují krmivo a vytváří dobrou pohodu. Tento způsob terapie je hodnocen jako velmi důležitý a účinný, jelikož přispívá k integraci klientů do společnosti a zařazení mezi zdravé lidi. Jako odměnu si mohou klienti odnášet jak pocit z dobře vykonané práce, tak i produkty, které si sám může na farmě zkusit vyrobit, např. sýr z kozího mléka.

Ve farmingterapii, čili v terapii prací na farmě, existují dvě varianty. V prvním případě pečují klienti o zvířata v ústavech, druhá předpokládá možnost klientů za zvířaty dojíždět na farmu, kde pomáhají s krmením a ošetřují je.

V obou případech je však klientům umožněno něco pro zvířata udělat, starat se o ně a vytvořit si s nimi patek philippe repliky určitý vztah. Prací na farmě se při tom rozumí nejen přímý kontakt se zvířaty, ale také vykonávání dalších souvisejících prací jako je příprava krmiva, úklid stájí apod.