Hiporehabilitace

Název pochází z řeckého slova hippos – kůň a slova rehabilitace. Hiporehabilitace je zastřešujícím a nadřazeným pojmem pro všechny terapie a metody u nichž se stává hlavním léčebným nástrojem kůň . Působí blahodárně na lidský organismus a je určena především osobám se zdravotním znevýhodněním či specifickými potřebami.

V současné době jsou s námi na farmě tři koně:

  • Anglický plnokrevník-  Oro Verde- vhodný na relaxační vyjížďky a doteky příjemné pro člověka.
  • Fjordský kůň- Honzík s neuvěřitelně klidnou a dobráckou povahou. Je tedy vhodný jak pro terapie ze země (práce a doteky), tak i do sedla. Nemá osvědčení pro hipoterapii, nicméně je to mazlík milující děti.
  • A čtyřletá klisnička- Safírka, plemenem Český teplokrevník, která je nyní připravena pro dětské a dospělácké relaxační vyjížďky na koních.

Hipoterapie

Hipoterapie (HT) – Tato procedura pracuje na neurifyzickém principu, v němž kůň je zdrojem motorických impulzů, kterým se člověk během jízdy přizpůsobuje. Tyto jemné impulzy se přenáší na páteř, kterou tak stimulují a napřimují. Zároveň posilují zádové svalstvo a uvolňují svalové napětí. Hipoterapie je také skvělým pomocníkem při tréninku rovnováhy a zlepšení koordinace pohybu. Toto programování pohybových vzorů, rolex repliky hodinek které, je-li odborně vedeno proškoleným fyzioterapeutem nebo ergoterapeutem má významný pozitivní dopad na pohybové funkce klienta. Kůň je vždy veden vodičem a klient je z hlediska ovládání koně pasivní (nejedná se o jízdu na koni).

U nás je možnosti využití pouze se zdravotnickým personálem.

Nepobíráme, za tuto možnost využití koníků, úplatu.